
Při pohledu z okna srdce poskočí. Sluneční paprsky laskají krajinu, příroda se oblékla do svěží zelené, všechno pučí, bzučí, rodí se. Venku to překypuje životem, ale my se cítíme unavení. Může za to jarní únava. Zastavte se a s pohledem upřeným k zeleným kopečkům, začněte konečně poslouchat své tělo.
Jak je možné, že je příroda plná života, ale my lidé se naopak cítíme vyčerpaní
Vše pramení z toho, že jsme přestali sledovat přírodní biorytmy. V zimě se příroda zpomalí, odpočívá. Člověk to má naopak. Končí rok, účetní uzávěrka, dárky na Vánoce, úklid domácnosti, nový rok, nové výzvy, přestáváme se všemi neřestmi a začínáme dřít v posilovně. Nechodíme spát se setměním, ale díky technickému pokroku můžeme svítit do kdy potřebujeme. Stres, rychlé životní tempo, smog a další faktory zapříčiní, že jsme permanentně unavení. Místo toho, abychom na zimu zpomalili jak nás učí příroda, přidáváme neustále plyn. Daň, kterou zaplatíme, může být vysoká. Únava, vyčerpání, stres otevírají dveře chronickým onemocněním.
Únava je signálem, že je potřeba něco změnit
Příčinnou únavy může být jakékoliv onemocnění. Pokud toto lékaři vyloučí, může být příčinou únavy fakt, že nás v životě něco unavuje. Je potřeba to popsat a změnit. Může to být práce, prostředí, ve které žijeme, partner, kolegové… Naslouchejte svému tělu i duši. Někdy stačí změnit stravu, delší dovolená, pobyt v přírodě, pohyb na čerstvém vzduchu.
Vitaminy a minerály proti únavě
Máme za sebou nejdelší období v roce bez slunečního svitu. Tělu tedy pravděpodobně chybí vitamin D, který se tvoří v kůži působením slunečního záření. V zimním období nám může v potravě chybět kvalitní čerstvá zelenina a ovoce, které jsou významnými zdroji vitaminů. Na jaře se tedy vyplatí dodat tělu potřebné vitaminy a minerály pomocí multivitaminů. Ke snížení únavy a vyčerpání se doporučuje magnesium a vitaminy skupiny B, zejména B2, B3, B5, B6 a B12.
Pohybem ku zdraví
Staré známé heslo platí i v boji proti jarní únavě. Pravidelným pohybem, obzvláště na čerstvém vzduchu, zvyšujeme svou fyzickou kondici. Se sportovní aktivitou budete mít nejen více energie, ale i dobré nálady, protože při sportu se vylučuje serotonin – hormon štěstí. Při zvýšené sportovní zátěži byte měli myslet na potřeby těla, které si říká o vápník, hořčík a radost mu udělá i špičková kloubní výživa.
Pitný režim
Nejen kvalitní a vyvážená strava by neměla chybět ve vašem jídelníčku. Dbejte i na dostatečný přísun tekutin. Základním kamenem vašeho pitného režimu by měla být voda. Obohatit ji můžete o šumivé tablety s vitaminy a minerály.
Související produkty

GS Extra Strong multivitamin s minerály pomeranč, 20+5 šumivých tablet
- Skvělá chuť

Mohlo by vás zajímat

Co jíst pro zdravé srdce: 10 potravin, které prospívají srdci a cévám
Srdce máme jen jedno, a proto si zaslouží tu nejlepší péči. Pokud se ptáte, co je dobré na...

Koenzym Q10: Klíč k energii a vitalitě
Koenzym Q10 si většina lidí spojuje s pleťovými krémy proti vráskám. Ve skutečnosti je ale pro tělo nepostradatelný!...

Jak se co nejrychleji zbavit chřipky? Oblíbené babské rady
Chřipka. Nezvaný host, který dorazí vždy v tu nejméně vhodnou chvíli a snaží se navštívit všechny, které dlouho...